Injekční Lipolýza

Injekční lipolýza (rozpouštění tuku)

Délka procedury : 15 - 30 min.

Hojení : 1 - 4 dny

Opakování : po 1 měsíci

Cena od : 2500 Kč

Úvod procedury

Injekční lipolýza je nechirurgická metoda odstraňování malých tukových usazenin z těla. Tento postup zahrnuje injekci účinné látky do cílové oblasti tenkou jehlou. Látka rozkládá tukové buňky, které pak tělo přirozeně vylučuje. Injekční lipolýza je ambulantní ošetření, které je ideální pro doladění a vytvarování postavy, díky čemuž je vynikající volbou pro jedince, kteří nemají výrazné cíle v oblasti hubnutí. Toto ošetření je vhodné pro klienty, kteří chtějí odstranit malé, nepoddajné tukové kapsy, které jsou odolné vůči dietám a cvičení.

Injekční lipolýzu lze použít k odstranění tuku z různých oblastí těla. Je zvláště účinný pro oblasti, jako je podbradek, nežádoucí tuk ve tvářích (tzv.syslíky), podbřišek, paže, kolena. Toto ošetření je šetrnou metodou rozpouštění tuku v problematických partiích, díky čemuž je ideální pro jemné doladění křivek. Je však důležité si uvědomit, že injekční lipolýza není vhodná pro odstranění velkého množství přebytečného tuku a v těchto případech je třeba zvážit vhodnější metody.

Injekční lipolýza je neinvazivní a bezpečný postup pro odstranění tuku. Tato léčba je navíc relativně bezbolestná a s minimálními prostoji. Injekční lipolýza je účinným řešením pro klientky a klienty, kteří chtějí dosáhnout tónovanějšího a tvarovanějšího vzhledu, aniž by museli podstupovat chirurgický zákrok. Je to oblíbená volba pro ty, kteří chtějí odstranit malé tukové kapsy, které jsou odolné vůči dietě a cvičení, což z něj dělá vynikající volbu pro tvarování postavy a konturování.

Injekční lipolýza vyvolá štěpení tukových buněk v tukové tkání. Ty jsou následně lymfatickým systémem vyloučeny z těla pryč. Ke správnému fungování lymfatického systému je nezbytný dostatečný přísun tekutin, což je také základ každé redukce tuků.

Zákrok je možné opakovat po 4 týdnech. Konečný požadovaný efekt redukce tukových zásob nastává individuálně, většinou po 2 - 4 ošetřeních. 

Účinnou látku, fosfatydylcholin nebo produkt Adipozon, lékař aplikuje injekcí s tenkou jehlou pomocí vpichů do tukové tkáně. Doba výkonu je závislá na rozsahu ošetřovaných oblastí, nejčastěji cca 15 - 30 minut.

Redukce nadbytečného tuku.

Nesmí se provádět u pacientů, u nichž je tendence ke vzniku hypertrofické jizvy, u pacientů s anamnézou autoimunní choroby nebo u pacientů, kteří jsou léčeni imunoterapií, dále u pacientů, kteří jsou přecitlivělí na hyaluronovou kyselinu, u žen, které jsou těhotné nebo kojí, u pacientů mladších 18 let. Nesmí se používat na místech s kožním zánětlivým nebo infekčním procesem (akné, herpes apod.).

Je třeba předem informovat lékaře o případné antikoagulační léčbě (užívání léků na tzv. ředění krve). Po aplikaci přípravku se mohou objevit některé běžné reakce související s injekcí, jako např. lehké krvácení, zarudnutí, otok, bolest, svědění nebo citlivost v místě aplikace, citlivost na dotek, pocit pálení. Jsou popisovány jako lehké až mírné a spontánně vymizí během několika dnů po aplikaci. Výjimečně byli zaznamenány změny barvy místa vpichu, hematomy (krevní výrony), absces, granulomy (nakupení granulační tkáně).

Ihned po zákroku: Odpočívejte 15 - 30 minut.

V den výkonu a den po výkonu: Pijte hodně tekutin, ideálně neperlivou vodu, v případě bolesti, použijte léky proti bolesti předepsané lékařem, v případě, že budete cítit bolest dlouhodoběji a nebudete se cítit dobře, kontaktujte svého lékaře.

V období do jednoho týdne po výkonu: Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření, soláriu a sauně, vyhýbejte se veřejným lázním a koupalištím, vyhýbejte se sportu. Doporučujeme pohyb, minmálně chůze alespoň 20 minut denně 2.-5.den po aplikaci a zvýšený přístup tekutin, ideálně vody. Efekt rovněž posílíte nošením bandáže na noc.

Obecná doporučení pro dosažení maximálního efektu: Využijte tohoto zákroku také pro změnu svého přístupu. Zkuste se věnovat více cvičení a upravit stravovací návyky. Pravidelný pohyb a vyvážená strava efekt lipolýzy zvýší.

Ceník Procedury

Lipolýzaod 2 500 Kč

Zarezervujte si proceduru

O jakou proceduru máte zájem?

Potřebujete nám sdělit doplňující informace?

 

 

Výhody centra

Kosmetické konzultace zdarma

Poplatek za konzultaci s lékařem odečten z ceny zákroku

Otevřeno 9-20 hod včetně víkendů

Platba kartou

Akční nabídky

Balíčky na míru

MOŽNOST PLATBY POMOCÍ BODŮ Z GALLERY BETA

MOŽNOST PLATBY KARTOU V RÁMCI PROGRAMU BENEFITY.CZ

AKCEPTUJEME SODEX FLEXI A MULTI PASS CARDS

AKCEPTUJEME BENEFIT PLUS, ENDERED BENEFIT CARDS

Kdo procedury provádí

MUDr. Ivana Úlehlová

Lékařka dermatoložka

Odborné vzdělání a kvalifikace

 • Promoce na lékařské fakultě všeobecného lékařství UK v Hradci Králové
 • Atestace v oboru vnitřní lékařství
 • Atestace v oboru dermatovenerologie

Odborná praxe

 • Dermatovenerologická klinika VFN v Praze
 • Melanomové komise dermatovenrologické kliniky VFN Praha
 • Praktická dermatologická ambulance, Praha 5 - Radotín

MUDr. Jana Míková

Lékařka dermatoložka

Odborné vzdělání a kvalifikace

 • Promoce na 1. LF Univerzity Karlovy
 • Atestace v oboru dermatovenerologie
 • Atestace v oboru korektivní dermatologie
 • Diplom celoživotního vzdělávání

Odborná praxe

 • vlastní lékařská praxe Praha 1

ZAJÍMAJÍ VÁS TAKÉ KOSMETICKÉ SLUŽBY?

Vyzkoušejte zvýhodněnou akční kosmetiku nebo některou z dalších kosmetických procedur. Rezervovat si je můžete pohodlně online. Platby za naše služby probíhají hotově i kartou na recepci FYMC.