• Alt

Vliv PDRN na zpomalení stárnutí

Stárnutí je přirozený jev, při dělení buněk časem dochází k chybám, stárne genetická informace a genom je nestabilní. Tzv. telomery v buňkách, které mají za úkol chránit integritu našeho DNA, se při každém dalším dělení zkracují, až buňka zcela zaniká. Se stárnutím přichází snížení produkce kolagenu a elastinu, snížení kvality mezibuněčné matrix a tím menší kvalitě tkání, zmenšuje se množství a kvalita kmenových buněk. Stárnutí ovlivňuje rovněž epigenetika, prostředí ve kterém žijeme, toxiny, UV záření. 

Proč nám některé zákroky nefungují nebo nefungují dost?

V dnešní době stále častěji hovoříme o tzv. inflammagingu, teorii stárnutí, která hovoří o stavu chronického, subklinického  zánětu, ve kterém buňky nedokáží fungovat normálně. Mezi velmi důležité faktory, které inflammaging ovlivňují, patří stres, snížený metabolismus a epigenetika. Mladý organismus disponuje vyrovnaným množství prozánětlivých a protizánětlivých faktorů. Časem se množství prozánětlivých faktorů zvyšuje, tkáně strádají a žijeme v zánětu. Pokud jsou naše buňky ve velkém zánětu, nemá ,,potravu" pro produkci vlastního kolagenu. Abychom zpomalili stárnutí a naopak nastimulovali omlazující procesy, musíme nejdřív potlačit tento zánět, aby došlo k normalizaci imunitní odpovědi buněk, a tím k potlačení prozánětlivých faktorů a zlepšení regenerace tkání. A právě pro tyto účely byly vyvinuty polynukleotidy (PDRN).

Naše DNA a RNA jsou tvořeny řetězci polynukleotidů. PDRN představují velmi malé částečky řetězců, které nenesou žádnou genetickou informaci. Můžeme je chápat jako donorní materiál pro buňky, aby měly prostředky k opravě mutací a regeneraci buněk. PDRN se nachází v našich tkáních, mezibuněčném prostoru i buňkách. Každá buňka v těle obsahuje receptor, přes který PDRN vyhledává a použije pro vlastní potřeby.

Účinky polynukleotidů

  • trofický - výživa tkání
  • antioxidační - bojuje proti volným radikálům a oxidačnímu stresu
  • normalizuje buněčnou odpověď - výrazný protizánětlivý účinek a zlepšení aknózních stavů
  • ovlivňuje melanocyty - prevence hyperpigmentace
  • ovlivňuje fibroblasty - stimulace produkce kolagenu a elastinu, tedy omlazení a zpevnění pleti

Další informace o procedurách, cenách a postupu ošetření naleznete zde.

 

Máte zájem o aplikaci polynukleotidů nebo jinou estetickou proceduru? Pro telefonické objednání volejte naši recepci 722590490 nebo vyplňte formulář níže a my Vás obratem kontaktujeme a nabídneme volné termíny nebo bližší informace.

O jakou proceduru máte zájem?

Potřebujete nám sdělit doplňující informace?