• Alt

4 jednoduché tipy na novoroční detox organismu

Dopřáli jste si prosincové hodování? Oslavili jste řádně příchod nového roku? Naplánovali jste si, že se na podzim trochu omezíte, abyste si přes Vánoce mohli dopřávat bez výčitek, ale nějak se to nepovedlo a výčitky se stejně dostavily? 
Ono to ale není jen o váze a případných kilech navíc, ale také o zdraví, energii, dobré náladě a únavě. 
Tady je pár tipů, jak pomoci svému tělu, aby si trochu odpočinulo, uvolnilo škodliviny, nabralo energii a hlavně Vy se cítili lépe a zdravěji.

1. Stará dobrá voda s citronem.  Všichni to už známe, ale opakování je matka moudrosti ☺.  Citron, ač má kyselou chuť, je sám o sobě zásaditého charakteru. To znamená, že neutralizuje organismus, který je díky špatnému stravování, stresu, okolnímu prostředí a dalším vlivům překyselený. Překyselený organismus rovná se ideální prostředí pro bakterie a viry, chmurné myšlenky a vyčerpání.
Začínejte den sklenkou vlažné vody s citronem.  Nastartuje Vám navíc spalování tuků a dodáte si  pro pokožku i tělo nepostradatelný vitamín C.


2.  Dopřejte si lymfatickou masáž nebo jiné ošetření stimulující proudění lymfy. Lymfa, tekutina, jež koluje pod kůží,  odplavuje škodliviny z těla pryč. Navíc vede tuky. Pokud správně koluje, neusazují se nám tolik v problematických partiích a netvoří se tolik celulitida. Pokud lymfa stojí a lymfatický systém je přetížený, trpíme otoky a zadržováním vody, máme oslabenou imunitu, jsme unavení, opakují se nám virózy, vyčerpáváme si ledviny.


3. Dostatečný pohyb a přísun tekutin. Lymfa nemá vlastní hnací motor, pohánějí ji svaly svým smršťováním.  Nejpřirozenější pohyb je chůze. Vynechejte výtah, doběhněte přijíždějící tramvaj, jděte na procházku. A nezapomínejte v průběhu dne pít čistou vodu. Aby lymfa mohla komfortně odplavovat škodliviny a  detoxikovat tak organismus, potřebuje k tomu dostatečné množství vody.  Čistá voda dokáže zázraky!
4. Omezte soli. Pokud to letos myslíte opravdu vážně a chcete jít ještě dál, alespoň maličko upravte svůj jídelníček. O cukru, alkoholu nebo smažených jídlech všichni víme. Každého však nenapadne, že také přemíra soli je nepřítelem detoxikace a správného fungování lymfatického systému a imunity. Přestaňte dosolovat, necháte tak odpočinout ledvinám a nebudete v těle zadržovat přebytečnou vodu.

Pokud dodržíte tato doporučení, odměnou Vám bude přísun energie, méně viróz, lepší nálada, lepší pleť, pocit lehčího tělo i postupný úbytek na váze.
V našem centru si klientky v rámci detoxikace a hubnutí rády dopřávají manuální lymfatické masáže, popřípadě Wonder technology pro budování svalové hmoty a zpevnění těla.
 

ZAREZERVUJTE SI U NÁS NÁVŠTĚVU

Máte zájem o některou z našich služeb? Udělejte si rezervaci v našem centru kliknutím na tlačítko "Objednat se online". Platby za naše služby probíhají hotově i kartou na recepci FYMC.