• Alt

4 jednoduché tipy na novoroční detox organismu

Dopřáli jste si prosincové hodování ? Oslavili jste řádně příchod nového roku? Naplánovali jste si, že se na podzim trochu omezíte, abyste si přes Vánoce mohli dopřávat bez výčitek, ale nějak se to nepovedlo a výčitky se stejně dostavily? 
Ono to ale není jen o váze a případných kilech navíc, ale také o zdraví, energii, dobré náladě a únavě. 
Tady je pár tipů, jak pomoci svému tělu, aby si trochu odpočinulo, uvolnilo škodliviny, nabralo energii a hlavně Vy se cítili lépe a zdravěji.

1. Stará dobrá voda s citronem.  Všichni to už známe, ale opakování je matka moudrosti ☺.  Citron, ač má kyselou chuť, je sám o sobě zásaditého charakteru. To znamená, že neutralizuje organismus, který je díky špatnému stravování, stresu, okolnímu prostředí a dalším vlivům překyselený. Překyselený organismus rovná se ideální prostředí pro bakterie a viry, chmurné myšlenky a vyčerpání.
Začínejte den sklenkou vlažné vody s citronem.  Nastartuje Vám navíc spalování tuků a dodáte si  pro pokožku i tělo nepostradatelný vitamín C.


2.  Dopřejte si lymfatickou masáž nebo jiné ošetření stimulující proudění lymfy. Lymfa, tekutina, jež koluje pod kůží,  odplavuje škodliviny z těla pryč. Navíc vede tuky. Pokud správně koluje, neusazují se nám tolik v problematických partiích a netvoří se tolik celulitida. Pokud lymfa stojí a lymfatický systém je přetížený, trpíme otoky a zadržováním vody, máme oslabenou imunitu, jsme unavení, opakují se nám virózy, vyčerpáváme si ledviny.


3. Dostatečný pohyb a přísun tekutin. Lymfa nemá vlastní hnací motor, pohánějí ji svaly svým smršťováním.  Nejpřirozenější pohyb je chůze. Vynechejte výtah, doběhněte přijíždějící tramvaj, jděte na procházku. A nezapomínejte v průběhu dne pít čistou vodu. Aby lymfa mohla komfortně odplavovat škodliviny a  detoxikovat tak organismus, potřebuje k tomu dostatečné množství vody.  Čistá voda dokáže zázraky!
4. Omezte soli. Pokud to letos myslíte opravdu vážně a chcete jít ještě dál, alespoň maličko upravte svůj jídelníček. O cukru, alkoholu nebo smažených jídlech všichni víme. Každého však nenapadne, že také přemíra soli je nepřítelem detoxikace a správného fungování lymfatického systému a imunity. Přestaňte dosolovat, necháte tak odpočinout ledvinám a nebudete v těle zadržovat přebytečnou vodu.

Pokud dodržíte tato doporučení, odměnou Vám bude přísun energie, méně viróz, lepší nálada, lepší pleť, pocit lehčího tělo i postupný úbytek na váze.
V našem centru si klientky v rámci detoxikace a hubnutí rády dopřávají manuální lymfatické masáže a ošetření Body Wraps Slim, jehož součástí je také týdenní detoxikační kúra v podobě speciálního bylinného čaje.
 

ZAREZERVUJTE SI U NÁS NÁVŠTĚVU

Máte zájem o některou z našich služeb? Udělejte si rezervaci u nás v salonu kliknutím na tlačítko "Objednat se online". Platby za naše služby probíhají hotově i kartou na recepci FYMC.