• Alt

Jak doma pečovat o pleť v období nošení roušek

V posledních týdnech se všichni potýkáme s nelehkou situací. Jsme vystaveni mnoha omezením a komplikacím a asi všechny nás spojuje intenzivní přání, aby už bylo toto vše za námi. Přestože  Vás momentálně nemůžeme hýčkat v prostorách našeho centra, posíláme alespoň nějaké tipy, jak o sebe můžete pečovat sami z pohodlí Vašich domácností. Protože na svou pleť nesmíme zapomínat ani v tomto období.

1. Naprostým základem je správné a důkladné čištění pleti, a to ráno i večer! Vedle odličovací pěny, mléka či gelu dočistíme pokožku pleťovým tonikem nebo vodou. Pokud používáte micerální vodu, nepoužívejte ji dlouhodobě a stejně ji ještě smyjte vodou. Nezapomínejte na krém, případně také sérum dle stavu Vaší pleti.

2. Zařaďte peeling, který odstraní odumřelé buňky a zjemní povrch.

Četnost záleží na typu pleti: Suchá - jednou za 3 týdny. Normální - jednou za 14 dní. Mastná - jednou za 5 dní. U zánětlivé pleti nedělejte peeling vůbec, ať se zánět neroznáší i na nepostižená místa.

Tip: pokud doma nemáte peeling, smíchejte med s cukrem.

3. Vyživte pleť maskou. Kupovanou aplikujte 1 x týdně dle návodu. Domácí masky můžete i častěji.

Tipy na domácí masky:

Samotný jogurt - je výborný na hydrataci, svěží pleť a jemnost. 

Jogurt + okurka hadovka + olivový olej - dodá pleti hydrataci, vypíná i čistí, dodá vitamín E. 

Jogurt + med + vajíčko - je výborný na vrásky.

Jogurt + zelené jablko + odvar z heřmánku – regeneruje a je vhodný pro mastnou pleť.

Masky nechte působit 20min.

Tip: Pod rouškou nedoporučujeme nanášet na pleť make-up. Více se unaví, zanese a ucpou se póry.

Od 11.5. o Vás budeme opět profesionálně pečovat v pohodlí našich kabin. Do té doby nabízíme alespoň SLEVU 15% NA  POUKAZY NA SLUŽBY. Objednat si je můžete pro sebe i jako dárek online, my Vám zašleme mailem instrukce. Platnost voucherů je 6 měsíců od našeho opětovného otevření, kdy si budete moci užít svou oblíbenou proceduru výhodněji.

Přejeme pevné zdraví i nervy. Myslíme na Vás, naše milé klientky a těšíme se, až opět budeme moci začít vykonávat práci, kterou milujeme. heart

Tým FYMC

Potřebujete se do té doby s něčím poradit? Dělá Vám starosti Vaše pleť? Nebo jen chcete dát vědět, až budeme mít otevřeno? Zanechte nám Váš kontakt a my se sami ozveme.