• Alt

3 KROKY, JAK SE ZBAVIT AKNÉ A MÍT KRÁSNOU PLEŤ

Akné bychom mohli nazvat civilizační chorobou dnešní doby. V mírnější formě s ním má zkušenost téměř každý. Bohužel není pravidlem, že souvisí pouze s hormonální změnou v pubertě, řadu z nás trápí i v dospělosti. Při nejtěžších formách volíme léky pro zmírnění. Existuje však řada alternativ a pravidel, jak výrazně zlešit stav své pokožky. O všech už jste určitě někdy slyšeli, ale pojďme si je zopakovat, protože jsou neskutečně pravdivá a efektivní. Jaké to jsou?

1. Úprava stravovacích návyků a redukce zlozvyků jako jsou kouření a pití alkoholu. Akné nesouvisí s tělesnou váhou. Máme plné posilovny cvičenců, kteří mají celé tělo, včetně zad a hrudníku, poseté řadou zánětlivých boláků. Velmi často vznikají přílišnou konzumací živočišných bílkovin. Mnoho masa, mléčných výrobků a proteinových nápojů sice podpoří růst naší svalové hmoty, ale zároveň se nemile projeví také na kůži. Živočišné bílkoviny však můžeme nakombinovat s těmi rostlinnými, kterých je dnes velký výběr. To samé můžeme říct o bílém cukru a sladkostech, i ty se nepříjemně podepisují na naší pleti.

2. U akné je naprosto zásadní používání správné kosmetiky pro domácí péči. Je nutné pokožku hydratovat, ale zároveň ji nezatížit mastnými krémy dalšími produkty. Ani nekonečné vysušování není řešení, zvláště u starší nežli teenagerovské pleti. Správnou volbou jsou přípravky na gelové bázi, které neobsahují žádné olejové složky. 

3.  Pravidelné hloubkové čištění v rámci salonní péče. Kdo nezkusí, neuvěří. Pokud se ale svěříte do rukou nějaké zkušené a pečlivé dermokosmetičce, která ideálně kombinuje různé účninné látky a metody, je to ten nejlepší dárek, který si můžete dát. Ano, čištění není extra příjemné. Ano, budete po něm červení a bolaví. Ale pleti se díky tomu neskutečně uleví a začne se sama hojit. 
Ve Forever You máme v léčbě akné výborné výsledky s lékařskou čistící kosmetikou Renew, kterou doplňujeme o chemický peeling a další ošetření dle individuální reakce pleti klientů.

Na závěrem je velmi důležité poznamenat, že akné je běh na dlouhou trať. Nemá smysl předpokládat, že když půjdu jednou na kosmetiku nebo si místo klasického proteinového nápoje pro tentokrát koupím ten s rostlinnými proteiny. Vše je o důslednosti a opakování. Těm se silnou vůlí je ale velkou odměnou zaručené zlepšení pleti.