Vyhlazení mimických vrásek

Vyhlazení mimických vrásek

Délka procedury : 15 - 30 min

Hojení : bez hojení

Opakování : 4 - 7 měsíců

Cena od : 1 500 Kč

Úvod procedury

Dříve či později se každému z nás na obličeji objeví mimické vrásky. Jsou dány věkem i geneticky a jedná se o naprosto přirozený proces. Díky botulotoxinu však vrásky můžeme dočasně vyhladit. Aplikace látky probíhá pomocí jemných vpichů do mimických svalů obličeje, čímž dochází k dočasnému zablokování nervového přenosu, sval se tak zcela uvolní a přestává se smršťovat. Časem však účinek ustoupí a dochází k navrácení hybnosti svalu, takže účinky nejsou trvalé. Odstranění mimických vrásek je vhodné pro ženy i muže. Nejčastěji se používá pro vyhlazení vrásek okolo očí, na čele, mezi obočím a u kořene nosu, případně v oblasti brady a žvýkacích svalů pro dotvarování linie spodní čelisti. Používá se rovněž pro odstranění nadměrného pocení. Pokud klientku či klienta trápí jiné projevy stárnutí jako jsou pokles obličejových kontur nebo celkově povadlá a unavená pleť, doporučujeme jiné efektivnější zákroky, např. výplně kyselinou hyaluronovou nebo mezoterapii a biorevitalizaci.

OBAVY Z APLIKACE BOTULOTOXINU

Máte pocit, že je ještě brzy?

Od 25. roku věku nám začíná pomalu ubývat kolagen a elastin a pokožka přirozeně ochabuje. S tímto jevem souvisí rovněž postupné prohlubování mimických vrásek. Někdy však vlivem genetiky nebo intenzivním používáním mimiky v dané oblasti, dochází k tvorbě vrásek již dříve. Ideální čas na první aplikaci si určujete sama. Je to ten den, kdy se rozhodnete, že Vám vráska nebo vrásky začínají vadit  chcete je zredukovat či odstranit. U velmi hlubokých rýh a vrásek, které jsou viditelné i bez použití mimiky při vážném výrazu, většinou nedojde k úplnému vyhlazení. Proto u 50-ti leté dámy, která s aplikací teprve začíná, můžeme vrásky znatelně redukovat, určitý lom kůže však zůstane. Podobně jako u přeloženého či zmačkaného papírů. I když ho vyžehlíme žehličkou téměř do původního stavu, přesto budou prvotní lomy částečně viditelné. Proto doporučujeme, pokud Vás vráska trápí, nečekejte řadu let než dosáhnete nějakého určitého věku a přijďte se poradit. Na aplikaci botulotoxinu je báječný fakt, že se jedná o dočasné řešení a když jeho účinky nevyhovují, není nutné aplikaci opakovat. Drtivá většina klientek však v aplikaci pokračuje, minimálně jednou za nějaký čas, aby si vráska "odpočinula" nebo například během letních měsíců, aby nedocházelo k rychlejšímu prohlubování vrásek díky intenzivnějšímu používání mimiky při slunných dnech.

Máte obavy, že se to pozná?

Ne vždy se setkáváme s všeobecným přijetím aplikace botulotoxinu. Řadu žen sužují obavy, že pokud aplikaci podstoupí, okolí to odhalí a sklidí kritiku, protože ,,neumí stárnout". Za nás se ale není čeho bát. Celá řada našich klientek podstupuje aplikaci již řadu tajně, aniž by okolí cokoli tušilo nebo by se nad používáním či nepoužíváním mimiky nějak více pozastavovalo. Dobře provedená aplikace působí věrohodně, mimika je přesvědčivá, i když ji cíleně omezíme. Výraz i tvar obličeje zůstávají stejné. Navíc není nutné svaly úplně zmrazit, ale můžeme pouze redukovat intenzitu jejich pohybu. 

Botulotoxin přestane účinkovat a vrásky se ještě zhorší

Takovou vlastností botulotoxin nevládne. Po jeho odeznění se vráska vrací do původního stavu. S věkem se nové vrásky vytváří a prohlubují, není to však způsobeno předchozím použitím botulotoxinu, ale přirozeným procesem stárnutí pleti.

Není to zdravé

Botulotoxin se používá i pro terapeutické účely - relaxace svalových spasmů po cévní mozkové příhodě, při obrně, při léčbě chronicky zatuhlých trapézů, při léčbě migrény, v rámci oční chirurgie. To vše při podstatně vyšším dávkování než pro estetické účely. Botulotoxin účinkuje pouze v oblasti, kam jej cíleně aplikujeme. Odtud ho tělo pomalu odbourává v rámci přirozených detoxikačních procesů.

Je to návykové

Záleží na úhlu pohledu. Aplikaci botulotoxinu lze zařadit do životního stylu stejně jako barvení vlasů a jiné zkrášlující procesy. Je to jednoduché a nenáročné řešení, kdy můžeme vrásky vyhladit nebo je omezit, stejně jako přeliv překryje šediny. Pokud jsme s výsledkem spokojeni, přejeme si jej udržet a tento proces zkrášlování absolvujeme opakovaně. V estetice je posláním botulotoxinu, aby dodával nositelkám a nositelům sebevědomí a dobrý pocit z toho, že si jej dopřávají. 

Doba působení botulotoxinu je zpravidla 4-7 měsíců.

Samotný ambulantní zákrok trvá několik minut. Lékař aplikuje botulotoxin (preparát Dysport) tenkou jehličkou pod kůži. Klientka pociťuje mírné štípnutí, zákrok ale není bolestivý. U velmi citlivých klientek můžeme ošetřovanou lokalitu lokálně znecitlivět anestetickým krémem. Po aplikaci může pokožka v místě vpichu na krátký čas zarudnout, případně se vytvoří malý hematom, který v následujících dnech zmizí. Účinek botulotoxinu začíná postupně nastupovat většinou za 3-6 dní. Konečný efekt můžeme hodnotit po 14-ti dnech. Pokud je po uplynutí této doby mimika v ošetřované oblasti stále ještě částečně aktivní, řešíme to tzv. dopichem, kdy lékařka provede korekci a doaplikuje malé množství látky, aby došlo k požadovanému zrelaxování svalu a odstranění mimiky. KOREKCI LZE PROVÉST POUZE 15. - 30.DEN PO PRVNÍM ZÁKROKU A PROVÁDÍ JEJ VÝHRADNĚ LÉKAŘ, KTERÝ PROVÁDĚL PRVNÍ APLIKACI.
 
Zákrok odstraňuje mimické vrásky, neřeší však zlepšení kvality pleti. Toho lze docílit pomocí jiných procedur, kterými zpomalujete stárnutí pleti a zlepšujete svůj vzhled.
Vyhlazená pokožka bez mimických vrásek, mladší vzhled.

Těhotenství, kojení, akutní virové či bakteriální onemocnění, onemocnění kůže v místě vpichu.

Možné komplikace: případná rezistence na botulotoxin - zákrok není efektivní, pocit těžkého čela a sesunutí víček - řeší se korekcí, pozvednuté obočí - řeší se korekcí.

4 hodiny po aplikaci nelehat do vodorovné polohy, příliš se nepředklánět (maximálně cca 10 stupňů). 2 dny po zákroku nedoporučujeme velkou zátěž a sportování, slunění a saunu, kosmetická ošetření a masáže je nutné vynechat 14 dní, alkohol jen ve velmi omezené míře alespoň několik dní po aplikaci.

Ceník Procedury

Aplikace botulotoxinu (Dysport)50 Kč / jednotka
Konečná cena zákroku zavisí na množství použitých jednotek 
vrásky okolo očí (vějířky), nejčastěji 30 - 50J 1500 - 2500 Kč
glabella (mračivka - vráska mezi očima), nejčastěji 40-55J     2000 - 2750 Kč
čelo (horní část čela bez mračivky), nejčastěji 35 - 50J1750 - 2500 Kč
botulotoxin proti pocení (podpaží)9000 - 10 000 Kč

 

 

Rezervujte si proceduru

O jakou proceduru máte zájem?

Potřebujete nám sdělit doplňující informace?

 

 

Výhody centra

Kosmetické konzultace zdarma

Poplatek za konzultaci s lékařem odečten z ceny zákroku

Otevřeno 9-20 hod včetně víkendů

Platba kartou

Akční nabídky

Balíčky na míru

MOŽNOST PLATBY POMOCÍ BODŮ Z GALLERY BETA

PLATBY KARTOU V RÁMCI PROGRAMU BENEFITY.CZ

AKCEPTUJEME CHEQUE DEJEUNER

AKCEPTUJEME ENDERED BENEFIT CARDS

Kdo procedury provádí

MUDr. Ivana Úlehlová

Lékařka dermatoložka

Odborné vzdělání a kvalifikace

 • Promoce na lékařské fakultě všeobecného lékařství UK v Hradci Králové
 • Atestace v oboru vnitřní lékařství
 • Atestace v oboru dermatovenerologie

Odborná praxe

 • Dermatovenerologická klinika VFN v Praze
 • Melanomové komise dermatovenrologické kliniky VFN Praha
 • Praktická dermatologická ambulance, Praha 5 - Radotín

MUDr. Jana Míková

Lékařka dermatoložka

Odborné vzdělání a kvalifikace

 • Promoce na 1. LF Univerzity Karlovy
 • Atestace v oboru dermatovenerologie
 • Atestace v oboru korektivní dermatologie
 • Diplom celoživotního vzdělávání

Odborná praxe

 • vlastní lékařská praxe Praha 1

MUDr. Nikola Novotná

Specialistka anti-agingové estetické medicíny

Odborné vzdělání a kvalifikace

 • Promoce na 1. LF Univerzity Karlovy
 • Členka ČLK
 • Mezinárodní certifikace aplikace botulotoxinu a výplňových materálů
 • Certifikace aplikace tkáňových biostimulátorů

Odborná praxe

 • lékařka ve FN v Praze

MUDr. Lenka Fedor

Specialistka anti-agingové estetické medicíny

Odborné vzdělání a kvalifikace

 • Promoce na LF Univerzity Komenského v Bratislavě
 • Členka ČLK
 • Mezinárodní certifikace aplikace botulotoxinu a výplňových materálů
 • Certifikace aplikace tkáňových biostimulátorů

Odborná praxe

 • lékařka ve FN v Praze

 

MUDr. Veronika Ungermannová

Specialistka anti-agingové estetické medicíny

Odborné vzdělání a kvalifikace

 • Promoce na 1. LF Univerzity Karlovy
 • Členka ČLK
 • Mezinárodní certifikace aplikace botulotoxinu a výplňových materálů
 • Certifikace aplikace tkáňových biostimulátorů

Odborná praxe

 • lékařka ve FN v Praze

ZAJÍMAJÍ VÁS TAKÉ KOSMETICKÉ SLUŽBY?

Vyzkoušejte zvýhodněnou akční kosmetiku nebo některou z dalších kosmetických procedur. Rezervovat si je můžete pohodlně online. Platby za naše služby probíhají hotově i kartou na recepci FYMC.