• Alt

Jak správně si správně vybrat profesionální i domácí kosmetickou péči

Vnitřní krása a rozumné morální hodnoty vypovídají o kvalitě člověka. Mít krásnou pleť je však pro nás ženy neméně důležité. Obličej a ruce jsou naše vizitka. Chceme se cítit dobře. Ať už je nám 20, 40 nebo 60 let, vždy můžeme pro svou pokožku něco udělat. Mít ji vyčištěnou, hydratovanou a vyživenou a hlavně zdravě vypadající. Vypadat lépe než vrstevnice. Docílit toho neznamená trávit hodinu ráno i večer v koupelně. Díky dnešnímu rozmanitému trhu s krásou může každá pleť získat přesně to, co potřebuje. Pokud pro sebe chceme udělat maximum, kombinujeme vhodné produkty pro domácí péči s pravidelnou kosmetickou péčí v salonech. Jak si však správně vybrat? Neutrácet zbytečně moc nebo naopak něco nezanedbat?

  1. Není salon jako salon. Je jich všude spousta. Ceny za ošetření se pohybují v různých relacích dle poskytovaného servisu. Velmi záleží na tom, co očekávám. Pokud preferuji krásné prostředí na dobré adrese, chci mít celkový prožitek a přicházím si také odpočinout, je mi jasné, že se cena za ošetření bude lišit od ceny za proceduru někde na sídlišti za Prahou. I v rámci dobrého či vyššího standartu služeb a prostředí si ale můžeme vybírat. Díky velké konkurenci můžeme čerpat výhody jako je  prodloužená pracovní doba salonu, otevření včetně víkendů, online rezervace s připomenutím zarezervované návštěvy, platba různými benefitnímu systémy, bezplatné konzultace, nabídnutí kávy, čaje nebo jiného občerstvení, příjemné posezení a další.
  2. Není kosmetička jako kosmetička. Jako ve všech oborech se odbornost a kvalita péče liší. Dobrá kosmetička vždy volí ošetření dle aktuálního stavu Vaší pleti. Pokud přijdete s přáním ošetření, které je z jejího odborného pohledu pro Vaši pleť nevhodné, doporučí lepší metodu a vysvětlí důvody. Výhradně používá kosmetické produkty z řady, která odpovídá aktuálnímu stavu Vaší pokožky. Po proceduře Vaše pleť zůstává vyčištěná a hydratovaná. Cítíte se lépe, vnímáte rozdíl a za měsíc se těšíte na další návštěvu.
  3. Není krém jako krém. Nemá smysl říkat, že jediná správná cesta je jedna konkrétní kosmetická značka a zbytek nestojí za nic. Dnes si opravdu můžeme vybírat. Některé cenově dostupnější produkty mohou být účinnější než jiné, které jako bychom nakupovali „s vysokohorskou přirážkou“. Dalším produktům, které se pohybují ve vyšší cenové relaci, zase nelze jejich zvýšený efekt vytknout, tudíž si rádi připlatíme. Člověk experimentuje, ale samozřejmě nechceme nakupovat řadu zbytečností a chceme utrácet jen za to, co nám funguje. I zde platí pravidlo, že ať už se rozhodneme pro jakoukoli značku a produkt, vždy musí být vhodný pro aktuální stav naší pleti. Pokud mám mastící a problematickou pleť s akné, kupuji si produkty na gelové bázi, ne hutné krémy, které mi vytvoří nepropustný filtr, ani nepoužívám do nekonečna produkty s vše vysušujícím alkoholem. Pokud chci lifting a anti-aging, ale moje pleť je dehydratovaná, musím primárně začít s hydratační péčí. Pokud je zašedlá, nutně potřebuji vitamíny. I proto je dobré do svého života zařadit profesionální péči o pleť.  Dobrá kosmetička poradí, jakou konzistenci produktů vybrat, jaký postup domácí péče zvolit i jaké látky by produkty měly i neměly obsahovat.
Problematická pleť s aknéNezdravě vypadající pleťPleť s nedostatkem výživy a vitamínůDehydratovaná pleťPovadlá pleť

ZAREZERVUJTE SI U NÁS NÁVŠTĚVU

Máte zájem o některou z našich služeb? Udělejte si rezervaci v našem centru kliknutím na tlačítko "Objednat se online". Platby za naše služby probíhají hotově i kartou na recepci FYMC.