• Alt

Jak vypadat lépe než vrstevnice aneb 10 kroků k mladistvé pleti i ve vyšším věku

Jako u všeho na světě,  i u naší pokožky funguje jednoduché pravidlo. Pokud jí dáme pozornost a péči, projeví se to na její kvalitě i vzhledu. Během rané dospělosti ji častokrát ještě příliš neřešíme. V 25-ti letech je ale nejvyšší čas začít. Pokud se o pokožku dobře staráme, v 35-ti letech již můžeme vnímat znatelné rozdíly ve vzhledu mezi jednotlivými vrstevnicemi a v 45-ti letech už vidíme rozdíl s velkým R. Z našeho odborného pohledu můžeme říct se 100% jistotou, že pokud dáma dodržuje určité zásady péče o pleť, bude její pokožka působit čerstvým a zdravým dojmem spoustu a spoustu let.

10 KROKŮ K MLADISTVÉ PLETI

  1. Čištění pleti večer i ráno. Ať už jsme na chalupě nebo se ve 3 ráno vracíme z večírku. Alespoň čistící pěnou, a to i v případě, že se nelíčíme. Pleť je přes den vystavena nečistotám, které je zapotřebí důkladně odstranit.
  2. Hydratace pleti. Používáním kvalitních hydratačních krémů získá pokožka potřebnou vláhu a vypadá mladší. Hydratace je naprostý základ jakéhokoli anti-agingu.
  3. Dodávání vitamínů hlouběji do pokožky. Tento krok není zrovna relaxační, ale jeho účinky jsou naprosto famózní. Řeč je o mezoterapii, technice, kdy se do podkoží pomocí mikrojehliček aplikuje koktejl z vitamínů a dalších účinných látek. Díky takovému postupu dochází k hloubkovému vyživení pleti a ta následně vypadá mnohem zdravěji. Vitamíny lze aplikovat mikrojehličkou nebo zapracovat speciálním perem, takže se procedury nemusí obávat ani klientky, které mají nedůvěru k jehlám.
  4. Odstraňování odumřelých buněk a zrohovatělé kůže. Pod pojmem chemický peeling si někdo může představit ošetření, po kterém se pokožka vzpamatovává i několik týdnů, je posetá stroupky a je skoro nutné si vzít dovolenou z práce. Kyselin, které se k chemickému peelingu používají, je celá řada (mandlová, mléčná, azelainová z obilovin, glykolová z cukrové třtiny nebo ovocné kyseliny a další) a mnoho z nich jsou pouze povrchové a bez vedlejších účinků. Ale i ty díky své schopnosti odstranit odumřelé buňky, viditelně zjemní, sjednotí barevný tón a rozzáří pokožku, takže vypadá zdravě a mladší.
  5. Užívání kvalitních doplňků stravy. Konkrétně kolagenu a kyseliny hyaluronové. Nejlépe vstřebatelný je pro tělo práškový hydrolyzovaný kolagen z mořských ryb v kombinaci s vitamínem C. Kyselina hyaluronová je zase ideální v kapslích, v optimální denní dávce 100mg. Tyto dvě tělu vlastní látky oddalují stárnutí, stimulují kůži a její tonus, působí blahodárně na kluby a šlachy, hydratují tělo, a tím podporují plnější a hezčí vzhled pokožky, podporují hojení. V dnešní době trh nabízí řadu kvalitních preparátů, určitě je z čeho vybírat. Při pravidelném užívání účinky skutečně pocítíte.
  6. Dostatek spánku a spánek na zádech. Od určitého věku je unavená pleť  povadlejší a vrásky jsou na ní více viditelné. Dostatek spánku je blahodárný nejen pro psychiku, ale také pro mladistvý vzhled. Lidé, kteří spí na zádech sami od sebe, jsou na tom ještě lépe. Instruktorky obličejové jógy i lékařky estetické dermatologie shodně doporučují spánek na zádech, abychom si během noci „nemačkali“ partie, které mají největší tendence k tvorbě vrásek (obličej, dekolt).
  7. Péče o krk, dekolt a hřbety rukou. Na těchto partiích se u někoho věk projevuje velmi rychle, dokonce dříve než v obličeji. Minimum, co pro tyto části těla můžeme udělat, je pravidelná aplikace krémů, hydratačních, výživných, liftingových. I zde je možné provádět mezoterapii a chemický peeling pro obnovu a ozdravení pokožky.
  8. Používání SPF v letních měsících. Přílišné opalování vede ke zvýšené tvorbě vrásek a rychlejšímu stárnutí, dehydrataci pokožky, u někoho dokonce k tvorbě pigmentových skvrn a nejednotného barevného tónu. Proto je nutné používat krémy a ideálně i dekorativní kosmetiku s ochranným faktorem.
  9. Dodržování pitného režimu. Dostatečný přísun tekutin je nutný nejen v rámci anti-agingu, ale také pro adekvátní fungování lymfatického systému, odplavování toxinů a zadržované vody nebo pro hubnutí a udržení ideální váhy.
  10. Oplachování pokožky také studenou vodou. Takový postup podporuje oběh, snižuje případné otoky nebo začervenání.

 

Poslední rada pro odvážné! Někomu se tvoří jemné vrásky již velmi brzy, dalšímu povadají kontury nebo se tvoří hluboká vráska již v mladším věku. Nebojte se trochu přelstít genetiku. Když se řekne botulotoxin nebo výplň kyselinou hyaluronovou, jsou to pro někoho téměř „sprostá slova“. Vyvstane mu na mysli obličej bez mimiky nebo obří, nevzhledné rty. Tak to ale v žádném případě být nemusí. Po ulicích dnes chodí celá řada dam, u kterých byste takový typ zkrášlení absolutně nehádali, je to jejich malé tajemství. Rty nemusí být zvětšeny nepřirozeně, lze je pouze hydratovat a lehce jim dodat objem, aniž by to okolí zaznamenalo. Jemné vrásky lze vyhladit, aniž bychom úplně odstranili mimiku. Například vějířky okolo očí nemusí hrnout kůži do poloviny lícních kostí, ale jen lehce v rámci očního okolí, což působí přirozeně. Triků je spousta. Záleží na šikovnosti estetického dermatologa. Žijeme v době sociálních sítí a instagramu, kde lékaři vystavují výsledky své práce. Takže si můžeme komfortně vybrat specialistu, jehož práce je nám blízká.

Alt

MezoterapieChemický peelingKosmetická ošetřeníAkční nabídkaOmlazení

ZAREZERVUJTE SI U NÁS NÁVŠTĚVU

Máte zájem o některou z našich služeb? Udělejte si rezervaci v našem centru kliknutím na tlačítko "Objednat se online". Platby za naše služby probíhají hotově i kartou na recepci FYMC.