• Alt

Jak správně pečovat o svou pleť v zimním období

Studený vítr, velké teplotní rozdíly mezi vnitřní a venkovní teplotou. Pleť  zkrátka dostává pořádně zabrat. Může být vysušená, zčervenalá, dokonce až pálí nebo nepříjemně pne. Popraskají žilky v obličeji, prohloubí vrásky a celkově  můžeme mít pocit, že po hodinové procházce  v mínusových teplotách vypadáme o deset let starší. 

Co tedy dělat, abychom pokožku v tomto období co nejlépe ochránili?

I nyní je velmi důležitá hydratace. Dehydratovaná pokožka stárne rychleji a pomaleji se regeneruje. Pokud máte nějaký hydratační krém, který je lehký, skvěle Vám sedí a Vy se ho nechcete vzdávat, používejte ho třeba před spaním. V zimě ale sám o sobě určitě stačit nebude a je potřeba jej doplnit o hutnější, výživný krém, který ideálně obsahuje pleti prospěšné vitamíny. Ten použijte naopak ráno, když se chystáte ven.

Jako ochranu můžete použít makeup. Působí jako bariéra a navíc zamaskuje červenání, způsobené stahování a roztažením žilek při změně teploty. S tím ale souvisí opravdu pečlivé večerní odlíčení a vyčištění pleti, aby mohla v noci regenerovat.

Nezapomínejte na pitný režim. I když v zimě nezaznamenáváme tak výrazný pocit žízně jako v teplejší části roku, přesto i teď je vnitřní hydratace nezbytná a odrazí se na vnějším vzhledu. 

Pečujte také o ruce a rty! I ty jsou v první linii. Dámy okolo 35 let již při pohledu na ruce v zimě mohou zaznamenat obrovský rozdíl, pokud použijí krém nebo ne.

Zima je ideální pro některé typy ošetření, které nemůžeme provádět v létě. Využijte toho! Popraskané žilky nebo pigmenty lze lehce odstranit laserem, ozdravit pokožku a zlepšit její vzhled můžeme pomocí chemického peelingu. Hloubkovou hydrataci zase dodáme mezoterapií, kdy do požky vpravíme kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu, takže bude pleť nejen ,,napitá”, ale bude zároveň vypadat i mladší.

Odstranění žilekFotorejuvenacePřístrojová kosmetikaOdstranění pigmentových skvrnChemický peelingMezoterapie

ZAREZERVUJTE SI U NÁS NÁVŠTĚVU

Máte zájem o některou z našich služeb? Udělejte si rezervaci v našem centru kliknutím na tlačítko "Objednat se online". Platby za naše služby probíhají hotově i kartou na recepci FYMC.